15 TEMMUZ GAZİLERİ PLATFORMU- Başkanın Mesajı

“Şehit olmadığımıza göre başka bir görevimiz var; memlekete sahip çıkmak”

 

Ben bir 15 Temmuz gazisiyim. 15 Temmuz gecesi bir yiğit adam çıktı “yürüyün” dedi, biz de hepimiz yürüdük. Biz bu platformu bu ruh unutulmasın, yaşasın ve gençlerimize aktaralım diye oluşturduk. Bu bir ekip işi. Aslında bizim başımızda millete sevdalı yöneticilerimiz var.

 

Bize de Allah gazilik nasip etti. Aslında bu milletin tamamı gazidir. Ancak kanuna göre bizler tanımlanıyoruz, burada bir eksiklik var. Ancak bu ruhu taşımakla belki de biz görevlendirildi. Şehit olamadığımıza göre bir görevimiz daha var, memlekete sahip çıkmamız lazım. Onun için biz ölene kadar bitmeyecek. Bu dava bitmez. Haçlılarla Müslümanların savaşı devam edecek. Allah’ın emri küfürle iman savaşacak. Biz safımızı net belirlemeliyiz, iman tarafından olmalıyız.

 

“Ayağımızdaki prangaları 15 Temmuz’da kırdık”

Önümüzde önemli bir süreç var. Bu süreçte terör örgütleri ‘hayır’ deyin diyor. Vesayetlerle gene biz çökelim memlekete diyorlar. Darda kalırsa bizim seçmediğimiz adamlar bize tahakküm etsin diye diyorlar. Üretmeyin bize köle olan diye diyorlar. Biz kölelik zincirini kıracağız. Bizim dedelerimiz unuttuklarımızı bize hatırlattı. Biz padişahların torunlarıyız. Ayağımızdaki prangaları 15 Temmuz’da kırdık millet olarak. Bundan sonra bir daha pranga kabul etmeyiz.

 

“16 Nisan’da fitne yuvalarını kökten kazımak için ‘evet’ diyeceğiz”

Biz birlikte Türkiye’yiz diyoruz ama Türkiye’nin güçlü olmaması için, terör örgütlerinin bu vatanı bölememesi için, onların yok olması için biz ‘evet’ diyoruz. Sadece terörün kökünü kazımak için değil. Bu dünyanın bir de ahireti var. Allah bizi o gün o yola çıkardı ama canımızı almadı gaziler olarak. Almadıysa ölene kadar bir görev daha verdi bize. İnşallah bu fırsatı iyi değerlendireceğiz. 16 Nisan’da milletin bekası için, ümmetin bekası için, fitne yuvalarını kökten kazımak için, ‘evet’ diyeceğiz. Bu canı vereceğiz inşallah bu uğurda, ama bu sevdadan vazgeçmeyeceğiz.